czwartek, 24 maja 2012

dotNETomaniak na Windows Phone

Z racji długoletniej znajomości z Pawłem Łukasikiem i bycia świadkiem powstawania portalu dotNETomaniak zdecydowałem się charytatywnie wesprzeć stronę i napisać dotNETomaniakową aplikację na platformę Windows Phone. Mam nadzieję, że sprawi iż dzięki niej częściej będziecie korzystać z treści dostępnych na ww. portalu.

Po kilku tygodniach pracy, wspólnych ustaleń i poprawek udało się! Ukończyłem pierwszą wersję "maniaka", która w obecnej postaci jest czytnikiem strony głównej, artykułów oczekujących i bloga. Aplikacja umożliwia czytanie oryginalnych artykułów bezpośrednio w aplikacji bez potrzeby przełączania się do systemowej przeglądarki. Jest też działanie w tle, co w połączeniu z LiveTile da fajny efekt - aktualną liczbę nieprzeczytanych artykułów na stronie startowej telefonu.
W obecnej wersji nie ma możliwości logowania, oddawania głosów na artykuły czy ich dodawania. Jeśli będzie taka potrzeba to rozważymy te opcje. W przyszłości pojawi się zapewne też możliwość śledzenia tylko wybranych kategorii oraz filtrowanie (np. wyłączanie artykułów w jęz. angielskim).
Aplikacja była testowana na jednym modelu telefonu (Nokia Lumia 800), ale mocno wierzymy że zadziała też na innych ;) Można już ją pobrać z Marketplace. Aplikacja jest dostępna tylko dla Polski.


Z ciekawostek przy publikacji ww. aplikacji mogę wymienić jedną. Pomimo że aplikacja jest w języku polskim, to ustawiłem jej dostępność dla całego świata. A co tam - niech inni też skorzystają :) I to był mój błąd, ponieważ aplikacja została odrzucona z takim oto komunikatem:
Content that is offensive in any country/region to which your application is targeted is not allowed. Content may be considered offensive in certain countries/regions because of local laws or cultural norms. Examples of potentially offensive content in certain countries/regions include, but are not limited to, the following: - People in revealing clothing or sexually suggestive poses - Religious references - Alcohol references - Sexual or bathroom humor - Simulated or actual gambling Countries/regions for which one or more parts of 3.10 may apply include the following: Group 1: China Group 2: Indonesia, Kazakhstan, Malaysia Group 3: Bahrain, Iraq, Qatar, Saudi Arabia, United Arab Emirates Comments: The application prominently features sensitive content sources and includes countries listed in Group 1 within Application Certification Requirement 3.10 in its targeted distribution.

Okazało się, że treści na dotNETomaniaku są... obraźliwe w Chinach(?!). Czyżby niektóre artykuły w podtekście miały treści erotyczne lub religijne? Rozumiem, że niektórzy mogą uważać C# za religię, ale żeby aż ją zakazywać w Chinach? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz